Szczecin: zniknie część poradni specjalistycznych

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 12 stycznia 2012 09:55

Część poradni specjalistycznych przestaje w tym roku działać. Niektórzy pacjenci na nowo muszą szukać sobie lekarzy specjalistów. To efekt nowych wymogów wprowadzonych przez NFZ - informuje "Gazeta Wyborcza".

SPS ZOZ Zdroje na swojej stronie internetowej zamieścił informację, które poradnie w ich przychodniach przestają pracować od stycznia 2012. Świadczeń nie udzielają: alergologiczna, kardiologiczna, neurologii dziecięcej i otolaryngologii przy ul. Słowackiego 19, neurologii dziecięcej przy ul. M. Skłodowskiej-Curie 14 i kardiologiczna przy ul. Mącznej 4.

Jak mówi dr Paweł Gonerko, zastępca dyrektora ZOZ Zdroje ds. medycznych, placówka ma za mało specjalistów, by sprostać wymogom funduszu. Wyjaśnia, że przy ul. Słowackiego zostaną im poradnie chorób płuc, okulistyki i ginekologii. Kardiologii dziecięcej nie będzie. Natomiast do alergologa, neurologa czy laryngologa pacjenci teraz będą musieli jechać do Zdrojów.

Poradnie i szpitale mają trzyletnie kontrakty (2011-2013 r.). Ale co roku weryfikowane są zasady działania. W tym roku NFZ nie podpisuje już umów z tymi poradniami ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, które pracują krócej niż 12 godzin tygodniowo (w jednym miejscu muszą przyjmować co najmniej trzy razy w tygodniu, w dodatku przynajmniej raz po południu).

W szczecińskim Wojewódzkim Ośrodku Medycyny Pracy-ZCLiP ratują się tak, że niektórzy specjaliści planują przyjmować w soboty.

Więcej: http://szczecin.gazeta.pl

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum