Szczecin: szpital dalej w rękach wojska

Autor: Kurier Szczeciński/Rynek Zdrowia • • 03 kwietnia 2014 11:22

Ministerstwo Obrony nie sprzeda ani nie zamknie 109 Szpitala Wojskowego z Przychodnią w Szczecinie SP ZOZ. Decyzja o tym, że placówka nadal ma działać i pozostać w rękach wojska, zapadła we wtorek, 1 kwietnia.

Oficjalnej decyzji potwierdzającej utrzymanie placówki w strukturach wojska jeszcze nie ma - o tych postanowieniach szpital został poinformowany telefoniczne we wtorek.

O zamknięciu lub przekazaniu Szpitala Wojskowego przy Piotra Skargi mówiło się od 2010 r. Wstępnie jego przejęciem był zainteresowany Pomorski Uniwersytet Medyczny. Do transakcji jednak nie doszło. Losy szpitala uzależnione były od programu naprawczego, który w 2012 r. wprowadził komendant. Zlikwidowany został m.in. oddziały ginekologiczno-położniczy i noworodkowy, zmniejszone zostały też wynagrodzenia o 10 proc. Ubiegły rok szpital zakończył na plusie.

Teraz szpital otrzymał pieniądze na nowy sprzęt (m.in. łóżka i stoły operacyjne). W przyszłym roku ma się rozpocząć jego remont.  W tym roku decydenci mają przygotować plan modernizacji. 

Więcej: www.24kurier.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum