Szczecin: szpital MSWiA w przyszłym tygodniu wznowi przyjęcia pacjentów

Autor: Radio Szczecin/Rynek Zdrowia • • 18 stycznia 2019 12:00

Wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc poinformował w czwartek (17 stycznia), że ZOZ MSWiA w Szczecinie przyszłym tygodniu ponownie zacznie przyjmować pacjentów. Do pełnej sprawności lecznica ma jednak wrócić dopiero na początku lutego.

Szczecin: szpital MSWiA w przyszłym tygodniu wznowi przyjęcia pacjentów
Szpital MSWiA zacznie przyjmowac pacjentów w przyszłym tygodniu - podał wojewoda zachodniopomorski. Fot. Archiwum

Szpital działa w ograniczonym wymiarze, po tym jak u zatrudnionej w placówce salowej, która pochodzi z Ukrainy wykryto odrę. Chorobę podejrzewa się też u siedmiu innych pracowników. Obecnie personel szpitala czeka na potwierdzenie rozpoznania przez Sanepid.

W konsekwencji placówka wstrzymała przyjęcia, a poradnię Podstawowej Opieki Zdrowotnej przeniesiono do budynku przy ul. Królowej Korony Polskiej.

Decyzja dyrektora szpitala o wstrzymaniu przyjęć wynikała z troski o chorych. W szpitalu tym konieczna okazała się zmiana organizacji przyjęcia pacjentów. Dotychczas Izba Przyjęć znajdowała się na piętrze, tuż obok oddziałów szpitalnych, co sprzyjało rozprzestrzenianiu się zakażeń. 

W czwartek (17 stycznia) odbyło się też posiedzenie zespołu zarządzania kryzysowego, które zwołał wojewoda zachodniopomorski w tej sprawie. Zespół nakazał wszystkim szpitalom w Szczecinie m.in. ograniczenie odwiedzin.

Więcej: radioszczecin.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum