Szczecin: sytuacja 109. Szpitala Wojskowego wciąż niepewna

Autor: Radio Szczecin, MS/Rynek Zdrowia • • 13 stycznia 2012 11:31

109 Szpital Wojskowy w Szczecinie nadal pozostaje w rękach wojska. Ministerstwo Obrony Narodowej nie zgodziło się na warunki postawione przez Pomorski Uniwersytet Medyczny, który chciał przejąć placówkę. Nie oznacza to jednak, że wycofał się ze swojej oferty przekazania szpitala w ręce podmiotu cywilnego.

Inspektorat Wojskowej Służby Zdrowia potwierdza wolę przekazania szpitala PUM choć w mediach pojawiła się informacja, że przekazanie szpitala wojskowego uczelni stoi pod znakiem zapytania.

Zdaniem Kingi Brandys, rzecznika uczelni, pomorski uniwersytet jest bardzo zainteresowany przejęciem szpitala. - Chcielibyśmy stać się właścicielami tego szpitala - mówi Brandys.

I dodaje: - Ma on doskonałą lokalizację, w centrum miasta, a nam brakuje pomieszczeń. Wszystko dlatego, że bardzo szybko rozwijamy się jako uczelnia i potrzebujemy nowych obiektów. Co do tego konkretnego obiektu mamy również sprecyzowane plany. Chociaż zdajemy sobie sprawę z tego, że największym problemem tej placówki jest poważne obciążenie finansowe.

Niestety Inspektorat Wojskowej Służby Zdrowia zaopiniował negatywnie skierowane w październiku 2011 r. przez PUM pismo dotyczące tego obiektu i warunków przejęcia. Zdaniem komendanta 109. Szpitala Wojskowego w Szczecinie pułkownika Marcin Syguta, powodem takiej decyzji był wniosek uczelni, w którym zabiega ona o to by MON oddłużył szpital.

Na konieczne inwestycje szpitala potrzeba blisko 120 mln zł. Jak jednak zapewnił Sygut, placówka funkcjonuje normalnie, obecnie jest wdrażany program naprawczy.

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum