Szczecin: sanitariuszki i sprzątaczki protestują przeciw zwolnieniom

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 18 maja 2011 11:50

Kilkadziesiąt zwolnionych z Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Szczecinie im. M. Skłodowskiej - Curie sanitariuszek pikietowało w środę (18 maja) na jednym z miejskich skrzyżowań.

Szczecin: sanitariuszki i sprzątaczki protestują przeciw zwolnieniom
Rozdawały mieszkańcom ulotki z prośbą o wsparcie - wysłanie na służbowy mail dyrektora placówki próśb o podjęcie negocjacji.

Od kwietnia szpital zwalnia sanitariuszki i sprzątaczki, bo ma zamiar zawrzeć kontrakt z firmą zewnętrzną, która przejmie ich obowiązki. W ulotkach, jakie protestujące rozdawały mieszkańcom napisano m.in., że dyrekcja szpitala odmawia rozmów z sanitariuszkami. Kobiety proszą, by je wesprzeć przez wysłanie maila do dyrektora ws. podjęcia negocjacji.

Protest poparli działacze sekcji ochrony zdrowia zachodniopomorskiej "S". W ubiegłym tygodniu sanitariuszki protestowały przed szpitalem. Po pierwszym proteście sanitariuszek, dyrektor Mariusz Pietrzak mówił mediom, że zwolnienia są konieczne ze względu na sytuację finansową placówki. Wyrażał nadzieję, że zewnętrzna firma zatrudni większość zwolnionych osób.
Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum