wyborcza.pl/Rynek Zdrowia | 17-01-2017 10:10

Szczecin: rusza program dobrowolnych odejść dla pracowników szpitali

Rozpoczął się program dobrowolnych odejść dla pracowników Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego i Specjalistycznego Szpitala w Szczecinie. Obie lecznice mają być połączone.

Program dobrowolnych odejść skierowany jest do personelu administracyjno-technicznego. Fot. archiwum

O połączeniu szpitali radni województwa zachodniopomorskiego zadecydowali w połowie listopada. Zadłużony na 21,4 mln zł (zobowiązania wymagalne na koniec września 2016 r.) Specjalistyczny Szpital im. prof. Alfreda Sokołowskiego w Zdunowie będzie ”wchłonięty” przez Wojewódzki Szpital Zespolony, a następnie wykreślony z rejestru KRS i formalnie przestanie istnieć.

Program dobrowolnych odejść skierowany jest do personelu administracyjno-technicznego, wyłącznie do osób zatrudnionych na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony.

Program zakłada odszkodowania. Jego wysokość wypłacana pracownikowi zależna będzie od liczby pełnych miesięcy brakujących do emerytury. Maksymalnie będzie to osiemnaście średnich miesięcznych wynagrodzeń pracownika. Niezależnie od kwoty odszkodowania odchodzący dostaną też odprawy w wysokości jednego do trzech miesięcznych wynagrodzeń.

Czytaj: www.szczecin.wyborcza.pl