Szczecin: porozumienie sanitariuszek z dyrekcją szpitala

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 01 lipca 2011 16:41

Sanitariuszki zwalniane z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. M. Skłodowskiej-Curie w Szczecinie zawarły porozumienie z dyrekcją placówki. Protestujące od kwietnia kobiety otrzymają zwiększone o sto procent odprawy.

Szczecin: porozumienie sanitariuszek z dyrekcją szpitala
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Od kwietnia szpital zwalnia sanitariuszki i sprzątaczki, bo ma zamiar zawrzeć kontrakt z firmą zewnętrzną, która przejmie ich obowiązki. Ostatnia zwalniana osoba odejdzie z początkiem lipca.

Po kilku miesiącach sporu dyrekcji szpitala z sanitariuszkami strony podpisały porozumienie, zgodnie z którym zostaną im wypłacone podwojone odprawy - infomują związkowcy z zachodnipomorskiej Solidarności.

Osoby, którym przysługują miesięczne odprawy, dostaną odprawy dwumiesięczne, a te, którym przysługują odprawy za trzy miesiące, otrzymają odprawy sześciomiesięczne.

Ponadto dyrekcja szpitala zobowiązała się wypłacić nagrody jubileuszowe również tym kobietom, które nie zdążyły przepracować wymaganego czasu. Sanitariuszki wynegocjowały także umorzenie spłaty pożyczek z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych.

Jak powiedziała Teresa Stankiewicz z sekcji służby zdrowia zachodniopomorskiej "S", która popierała protest sanitariuszek, kobiety są zadowolone z treści porozumienia. - Mają teraz większe poczucie bezpieczeństwa - zaznaczyła.

W czasie protestu sanitariuszki pikietowały m.in. przed szpitalem, urzędem marszałkowskim. Zbierały wśród mieszkańców Szczecina podpisy pod petycją w ich sprawie, rozdawały na ulicach miasta ulotki.

Podczas protestu dyrektor placówki Mariusz Pietrzak mówił mediom, że zwolnienia są konieczne ze względu na sytuację finansową placówki. Wyrażał nadzieję, że zewnętrzna firma zatrudni większość zwolnionych osób.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze