Szczecin: ponad 300 zgłoszeń do pracy w szpitalach tymczasowych, praca także dla studentów medycyny

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 03 grudnia 2020 13:43

Ponad 300 zgłoszeń od chętnych do pracy w dwóch szpitalach tymczasowych powstających w Szczecinie wpłynęło do służb zajmujących się rekrutacją. Nabór do szpitali trwa nadal.

Szczecin: ponad 300 zgłoszeń do pracy w szpitalach tymczasowych, praca także dla studentów medycyny
Fot. archiwum (zdj. ilustracyjne)

W Zachodniopomorskiem szpitale tymczasowe będą zlokalizowane w dwóch miejscach: na Pomorzanach w budynku M w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 2 PUM w Szczecinie i w hali Netto Arena.

W obu oddziałach planowane jest utworzenie miejsc dla pacjentów z potwierdzonym zakażeniem COVID-19. Łącznie będzie 300 łóżek tlenowych dla pacjentów w stanie stabilnym i 50 łóżek respiratorowych dla pacjentów wymagających intensywnej opieki medycznej.

- Wpłynęło około 360 zgłoszeń od osób chętnych do pracy w szpitalach - powiedziała PAP w czwartek rzeczniczka szpitala klinicznego nr 2 na Pomorzanach Bogna Bartkiewicz. Jak dodała, to m.in. ratownicy medyczni, lekarze, pielęgniarki, fizjoterapeuci i diagności laboratoryjni, a także personel pomocniczy, w tym opiekunowie.

Nabór do szpitali cały czas trwa. - Poszukujemy przede wszystkim lekarzy i pielęgniarek ze specjalizacjami anestezjologicznymi i personel, który ma już doświadczenie w pracy z pacjentami na oddziałach intensywnej terapii, ale przyjmiemy personel różnych specjalizacji - powiedziała Bartkiewicz. - Pracę w szpitalach znajdą również studenci ostatnich lat studiów medycznych i lekarze-stażyści - dodała.

W szpitalach tymczasowych możliwa będzie dowolna forma zatrudnienia. Istotne jest, by już w formularzu zgłoszeniowym zaznaczyć dyspozycyjność do pracy; wymiar czasu pracy w szpitalach tymczasowych w każdym przypadku będzie ustalany indywidualnie. Bardzo chętnie przyjmowane będą także zgłoszenia w niepełnym wymiarze czasu pracy np. na dyżury.

Chęć pracy w szpitalach można zgłaszać za pomocą strony internetowej www.szpitaltymczasowy.szczecin.pl.

W budynku M szpitala na Pomorzanach prowadzone są zaawansowane prace budowlane - wynika z informacji wojewody podanych w ubiegłym tygodniu. Trwały tam m.in. prace wykończeniowe ścian oraz montaż ścian działowych i sufitów podwieszanych. Wykonano fundament pod zewnętrzny zbiornik tlenu i rozprowadzane są instalacje elektryczne i teletechniczne.

W hali Netto Arena wykonano połowę prac; m.in. konstrukcję podniesionej podłogi szpitala, a także rozprowadzono instalacje kablowe instalacji elektrycznej i teletechnicznej i instalacje tlenu oraz sprężonego powietrza, jak również instalacje wodno-kanalizacyjne.

Prace budowlane mają zakończyć się w połowie grudnia. W obu lokalizacjach miejsca dla pacjentów - jak podano-  będą uruchamiane stopniowo, według potrzeb. 

PAP - Kacper Reszczyński

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum