Szczecin: podwyżki albo...

Autor: PP/Rynek Zdrowia • • 27 stycznia 2010 14:00

Przedstawiciele czterech związków zawodowych 109. Szpitala Wojskowego w Szczecinie oczekują znacznej podwyżki i grożą strajkiem.

Większych wynagrodzeń oczekują pracownicy zrzeszeni w Ogólnopolskim Związku Zawodowym Pielęgniarek i Położnych, Związku Techników Analityki Medycznej oraz Związku Pracowników Cywilnych Wojska i Ogólnopolskim Związku Zawodowy Lekarzy. Związkowcy od listopada są w sporze zbiorowym z komendantem. Przekonują, że w porównaniu do kolegów z innych szpitali w Szczecinie zarabiają od 600 do 1000 złotych mniej.

Płk Dariusz Ksiądz, komendant szpitala mówi w rozmowie dla portalu rynekzdrowia.pl wprost, że oczekiwania personelu są nierealne do spełnienia.

– Gdyby przyznać personelowi, tak jak tego żąda, podwyżki 600-set złotych od 1 stycznia 2009 roku to po dwóch miesiącach można by było zgasić światło w szpitalu. Takie roszczenia sumują się na kwotę 3 700 000 złotych. Ciąży na nas zobowiązanie w wysokości 10 milionów złotych, mamy 5 milionów straty bilansowej. Zatem pytam, skąd mam wziąć pieniądze na podwyżki personelu.

Komendant Ksiądz dodaje, że wynagrodzenia już stanowią 60 procent przychodów. Strony zakończyły etap rokowań. Dyrektor czeka na wyznaczenie mediatora z Departamentu Dialogu i Partnerstwa Społecznego Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum