Szczecin: po awarii agregatorów szpitalnych zastępcy dyrektora - zawieszeni

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 04 marca 2013 20:56

Zastępcy dyrektora Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 2 w Szczecinie (na Pomorzanach) zostali do czasu wyjaśnienia sprawy odsunięci od pełnienia obowiązków: z powodu braku prądu ewakuowano w niedzielę z placówki noworodki oraz ciężarne.

Szczecin: po awarii agregatorów szpitalnych zastępcy dyrektora - zawieszeni

3 marca w godzinach 14-14.30 prąd zaczął zanikać na różnych oddziałach w dwóch budynkach. Automatycznie powinny załączyć się agregaty zasilające szpital podczas awarii, jeden jednak nie zadziałał. Bez prądu zostały kliniki: ginekologiczno-położnicza, patologii noworodka i ginekologii onkologicznej z 53 pacjentami. Chorych ewakuowano - informuje Gazeta Wyborcza.

Po tym wydarzeniu dyrektor szpitala dr Ryszard Chmurowicz oddał się do dyspozycji rektora Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. Ale to nie on, lecz jego zastępcy zostali odsunięci od pełnienia obowiązków do czasu wyjaśnienia sprawy - do chwili powiadomienia szefa to oni byli odpowiedzialni za szpital. Ponadto dyrektor otrzymał wiadomość o problemach klinik dopiero o godzinie 16.30 i natychmiast przyjechał do lecznicy.

W poniedziałek (4 marca)  na polecenie wojewody sprawdzano stan agregatów we wszystkich szpitalach w województwie. We wtorek (5 marca) ma być gotowy raport z tej kontroli. Za tydzień wojewoda chce mieć wyniki kontroli prowadzonej w placówce przez swoją komisję. Także uczelnia prowadzi kontrolę wewnętrzną. Jej wyniki we wtorek poznać ma komisja senacka ds. szpitali klinicznych PUM.

Więcej: szczecin.gazeta.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum