Szczecin: pierwsze mieszkania dla pracowników szpitala, zamieszkają w nich...

Autor: KG/Rynek Zdrowia • • 08 maja 2018 18:30

Klucze do pierwszych mieszkań dla pracowników Szpitala Klinicznego nr 2 PUM w Szczecinie z programu ''Dom dla absolwenta'' powędrują do pielęgniarki i położnej. Zamieszkają w nowych i wyposażonych, ok. 50-metrowych mieszkaniach.

Pierwsze mieszkania z programu ''Dom dla absolwenta'' powędrują do pielęgniarki i położnej. Fot. Archiwum

Jak informuje Bogna Bartkiewicz, rzecznik prasowy SPSK nr 2 PUM w Szczecinie, gormalne przekazanie kluczy do jednego z nich nastąpi 10 maja (czwartek) w mieszkaniu przy ul. Łącznej. Otrzyma je położna z Kliniki Ginekologii Operacyjnej i Onkologii Ginekologicznej Dorosłych i Dziewcząt. W szpitalu pracuje od ponad pół roku.

Rzecznik przypomina, że styczniu br. dyrekcja SPSK-2 podpisała porozumienie z Urzędem Miasta Szczecin, dzięki któremu pracownicy szpitala mogą na preferencyjnych warunkach wynająć mieszkania Szczecińskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego (STBS).

Szpital otrzymał od STBS dwa mieszkania, w których ostatecznie zamieszkają - pielęgniarka i położna. Lokale oddane przez Miasto Szczecin do dyspozycji szpitala to mieszkania o pow. ok. 50 m kw., dwupokojowe, usytuowane na osiedlu Sienno (dzielnica Warszewo).

Dyrekcja szpitala na Pomorzanach dodatkowo wzięła na siebie także zakup mebli oraz niezbędnych urządzeń AGD (umeblowanie pokoi, przedpokoju, kuchni, lodówka, pralka). Mieszkanie na parterze, ma także ogródek. Dyrekcja SPSK-2 liczy, że pula mieszkań przekazanych do zamieszkania przez pracowników szpitala będzie w przyszłości większa.

Najemcy-absolwenci ponosić będą koszty czynszu o umiarkowanej wysokości ustalanej na zasadach określonych w ustawie o niektórych formach popierania budownictwa mieszkaniowego. Umowy podpisane zostały 3 lata. Po umowie na czas określony na wniosek najemcy lokalu i za zgodą szpitala będzie można zawrzeć umowę najmu na czas nieokreślony.

Celem programu „Dom dla Absolwenta” jest wsparcie pracodawców w zapewnieniu wykwalifikowanej kadry pracowników. Tym razem mieszkania zostały przeznaczone dla kadr medycznych - lekarzy, lekarzy dentystów, pielęgniarek, położnych, diagnostów laboratoryjnych, farmaceutów lub innych specjalistów ochrony zdrowia wskazanych przez szpital, którzy w dniu zawarcia umowy najmu nie ukończą 35. roku życia.

Kryterium wyboru lokatorów, po spełnianiu warunków, o których mówi regulamin programu ''Dom dla absolwenta'', będzie rodzaj specjalizacji, którą już zakończyli lub odbywają absolwenci studiów medycznych. W przypadku lekarzy-rezydentów wysoko punktowane są m.in. interna czy chirurgia, a w przypadku pielęgniarki wykształcenie specjalistyczne do pracy na blokach operacyjnych.

Mieszkania z programu ''Dom dla Absolwenta'' to zachęta dla przedstawicieli tych zawodów, by zostawali w Szczecinie i tu rozwijali karierę. Warunkiem jest m.in. spełnianie określonych kryteriów dochodowe dla gospodarstwa domowego, brak prawa do innego lokalu mieszkalnego w Szczecinie oraz opłacanie podatku dochodowego w tym mieście.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum