Szczecin: oddział nefrologii w szpitalu dziecięcym nadal przyjmuje - są nowi lekarze

Autor: Gazeta Wyborcza, KR/Rynek Zdrowia • • 01 marca 2012 16:25

Nefrolodzy pracujący do niedawna w SP Specjalistycznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej ''Zdroje'' w Szczecinie nie złożyli ofert pracy w konkursie. Oddział ma jednak nową kadrę. 

Jak podaje Gazeta Wyborcza, czterech nefrologów, którym kontrakty upływały z końcem lutego 2012 r. nie złożyło ofert w nowym konkursie. Wcześniej z lecznicą rozstał się szef oddziału dr Tomasz Jarmoliński. Jego odejście - jak informuje gazeta - miało być protestem przeciwko "likwidacji dziecięcej stacji dializ przy ul. Wojciecha''.

W rozmowie z portalem rynekzdrowia.pl dr Andrzej Niedzielski, dyrektor  SP Specjalistycznego Zakładu Opieki Zdrowotnej „Zdroje” w Szczecinie zapewnia, że oddział pediatrii, nefrologii i toksykologii ze stacją dializ działają w pełnym zakresie.  

- Nowym ordynatorem oddziału jest dr Andrzej Brodkiewicz. Oddział zatrudnił też dziesięciu lekarzy - w tym ośmiu z Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego. Zarówno oddział ze stacją dializ, jak i poradnia działają bez żadnych zakłóceń - zapewnia dyrektor lecznicy.

Więcej: www.gazeta.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum