Szczecin kusi młodych medyków. Rusza program "Dom dla absolwenta"

Autor: Rzeczpospolita/Rynek Zdrowia • • 19 stycznia 2018 12:59

Stolica województwa zachodniopomorskiego wymyśliła sposób na zatrzymanie kadr medycznych. Na początku stycznia br. władze miasta, Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego i Towarzystwa Budownictwa Społecznego, a także dyrektorzy szczecińskich szpitali podpisali porozumienie, na mocy którego przedstawiciele wszystkich zawodów medycznych będą mogli starać się o mieszkanie na preferencyjnych warunkach.

Szczecin kusi młodych medyków. Rusza program "Dom dla absolwenta"
Fot. archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Miasto sfinansuje młodym lekarzom, pielęgniarkom, ratownikom czy technikom medycznym połowę wkładu własnego. W pierwszej puli programu „Dom dla absolwenta" do medyków trafi dziesięć mieszkań z zasobów TBS o pow. 50 mkw. wybudowanych na osiedlu Sienno. Jeszcze w tym roku, w ramach kolejnej puli, przyznane zostaną następne lokale w centrum miasta - informuje "Rzeczpospolita".

Dyrektorzy szczecińskich szpitali cieszą się, że ratusz pomaga im zatrzymać w mieście młodych lekarzy. Tym bardziej, że to oni wskażą, komu należy przyznać mieszkanie. Ma to ułatwić pozyskanie kadr z najbardziej potrzebnych specjalizacji. Własne M to, ich zdaniem, skuteczna zachęta, by absolwenci zdecydowali się specjalizować, a potem także praktykować w Szczecinie.

Władze Szczecina to niejedyny samorząd, który stara się zatrzymać absolwentów zawodów medycznych. Niedawno blisko milion złotych na stypendia dla lekarzy przeznaczył samorząd woj. lubuskiego. Na razie władze zabezpieczyły środki w budżecie, a sama koncepcja stypendiów i kryteria ich przyznawania są w fazie opracowywania.

Więcej: www.rp.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum