Szczecin: koniec całodobowej rehabilitacji dzieci

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 30 maja 2010 15:59

Jedyny w Szczecinie stacjonarny oddział rehabilitacji dziecięcej od 1 czerwca przestaje działać.

Oddział rehabilitacji ZOZ Zdroje w Szczecinie przyjmował pacjentów m.in. po operacjach, urazach, ze schorzeniami ortopedycznymi, z dziecięcym porażeniem mózgowym, wrodzonymi wadami narządów ruchu czy bocznym skrzywieniem kręgosłupa. Proponował im dwu-, a nawet sześciotygodniowe turnusy.

Dyrekcja placówki tłumaczy, że było za mało kadry i pacjentów, bo rodzice wcale nie chcieli zostawiać dzieci w szpitalu. Na 27 zakontraktowanych łóżek, średnio tylko dziesięć było zajętych. Szpital z końcem maja traci kontrakt z NFZ.

– Rozwiązanie umowy spowodowane jest m.in. brakiem wymaganego personelu, lekarzy o odpowiednich kwalifikacjach, w tym ordynatora oddziału, na co zwracał uwagę konsultant krajowy - informuje Wojciech Dołęga z biura prasowego NFZ w Szczecinie. – Innym powodem jest nierealizowanie w pełni kontraktu.

Teraz ZOZ oferował będzie tylko jednodniową lub ambulatoryjną rehabilitację. Urząd Marszałkowski (właściciel ZOZ Zdroje) zapewnia, że ma porozumienie z NFZ i pieniądze z likwidowanego oddziału przekazane zostaną do poradni, by skrócić trzy-, a nawet czteromiesięczne kolejki.

Więcej: Gazeta Wyborcza

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum