Szczecin: kardiolodzy dziecięcy też odchodzą ze szpitala w Zdrojach

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 18 maja 2017 08:25

Aż siedmiu z ośmiu kardiologów dziecięcych z SPS ZOZ Zdroje w Szczecinie wypowiedziało kontrakty. Lekarze mają zastrzeżenia do funkcjonowania na dyżurach. Dyrekcja szpitala prowadzi z nimi negocjacje. Jeśli się nie powiodą, 1 czerwca oddział kardiologii dziecięcej zostanie zamknięty.

Szczecin: kardiolodzy dziecięcy też odchodzą ze szpitala w Zdrojach
SPS ZOZ Zdroje w Szczecinie od dłuższego czasu zmaga się z problemami kadrowymi. Fot. Archiwum

Jak na łamach Gazety Wyborczej podaje dr Paweł Gonerko, zastępca dyrektora placówki ds. lecznictwa, negocjacje z lekarzami mogą potrwać jeszcze dzień, dwa. Jeśli się nie powiodą, działalność oddziału zostanie zawieszona do momentu skompletowania nowej kadry. W takim wypadku pacjenci będą musieli szukać pomocy np. w Poznaniu. Jak tłumaczy dr Gonerko, powodem wypowiedzenia kontraktów mają być ''zastrzeżenia, co do funkcjonowania na dyżurach''.

To nie pierwsze problemy kadrowe w szpitalu w SPS ZOZ Zdroje. Na początku marca został zawieszony oddział chorób wewnętrznych. Powodem był brak lekarzy. Miesiąc później z powodu zbyt niskich płac i zbyt ciężkiej pracy, wypowiedzenia złożtła część psychiatrów ze szpitala w Zdrojach. Jeszcze w ubiegłym roku z SPS ZOZ odeszło pięciu psychiatrów.

Więcej: www.wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum