Głos Szczeciński/Rynek Zdrowia | 11-03-2015 11:37

Szczecin: fatalne warunki w szpitalu wojskowym

Wojskowy Ośrodek Medycyny Prewencyjnej w Gdyni, który nadzoruje wojskowe jednostki ochrony zdrowia, zajął się 109. Szpitalem Wojskowym w Szczecinie. Powodem interwencji okazał się fatalny stan techniczny placówki.

Z informacji udzielonych przez pacjenta wynika, że w szpitalu odpadają: tynk i listwy przypodłogowe, zwisa "kontakt" elektryczny, pościel jest podarta, a terakota potłuczona.

Szpital tłumaczył złe warunki panującym w placówce tłokiem i brak miejsc oraz koniecznością wykorzystania innych pomieszczeń. Obiecywał, że problemy się skończą, bo szpital jest w trakcie remontu.

Wojskowy Ośrodek Medycyny Prewencyjnej w Gdyni wyjaśnił, że stan szpitala jest znany Wojskowej Inspekcji Sanitarnej, w ostatnim roku obiekt był dwukrotnie kontrolowany. Oceny i uwagi stwierdzone w trakcie kontroli są przede wszystkim odzwierciedleniem stanu technicznego (wybudowany w latach trzydziestych) oraz brakiem doinwestowania oddziałów w ostatnich latach. Skutkowało to wyłączeniem przez wojskowych inspektorów sanitarnych niektórych pomieszczeń, gabinetów lekarskich czy sal chorych. 

Szpital przedstawił i realizuje plan dostosowania oddziałów do aktualnych przepisów. Dostosowywanie ma zakończyć się 31 grudnia 2016 roku. 

Wskazane przez pacjenta uwagi świadczą zdaniem Wojskowej Inspekcji Sanitarnej, o uchybieniach ze strony personelu szpitala. Komendant szpitala, został zobowiązany do usunięcia usterek i przesłania informacji o podjętych działaniach.

Więcej: www.gs24.pl