mmszczecin.pl/Rynek Zdrowia | 16-05-2015 16:29

Szczecin: dymisja dyrektora szpitala wojewódzkiego

Dyrektor Szpitala Wojewódzkiego przy ul. Arkońskiej w Szczecinie złożył dymisję. Mariusz Pietrzak będzie pełnił tę funkcję tylko do końca maja.

Pełnienie obowiązków dyrektora jednostki zarząd województwa powierzył pani Małgorzacie Usielskiej, dotychczasowej zastępczyni dyrektora ds. ekonomiczno-administracyjnych Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Marii Skłodowskiej-Curie. Zapadła także decyzja o przygotowaniu procedury konkursowej, która ma wyłonić nową osobę na to stanowisko.

Jak wyjaśnia dyrektor, na jego decyzję wpłynęły względy osobiste. Podkreśla, że pozostawia szpital w dobrej kondycji finansowej, w trakcie trwania ważnej inwestycji.

W ostatnich latach jednostka prowadziła inwestycje które uzyskały dofinansowanie z RPO 2007-13 na łączną kwotą 47 793 498 zł. Szpital posiada osiągnięcia m.in. w dziedzinie transplantologii nerek i wątroby, nefrologii, wykonuje rzadkie zabiegi chirurgii endokrynologicznej, ma przodującą pozycję pod względem wykonywanych operacji tarczycy a także wdraża nowe procedury w kardiologii łącznie z koronaroplastyką.

Więcej: www.mmszczecin.pl