Szczecin: do endokrynologa za dwa lata

Autor: Głos Szczeciński/Rynek Zdrowia • • 25 czerwca 2018 17:05

Pacjenta poradni endokrynologicznej SP Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Szczecinie poinformowano, że do lekarza - zamiast w najbliższych dniach, jak wynikało z wcześniejszego zapisu - ma się zgłosić za dwa lata.

Kolejki oczekujących na wizytę u specjalisty są coraz dłuższe Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Natalia Andruczyk, rzeczniczka lecznicy wyjaśnia, że pacjenci z wysokim TSH, z wynikami biopsji, z wynikami USG, przed i po operacjach oraz kobiety ciężarne przyjmowani są w niezwłocznie. Osoby z pilnym skierowaniem umawiane są obecnie na luty 2019 r. - informuje Głos Szczeciński.

Szpital nie ukrywa, że kolejka pacjentów oczekujących na wizytę jest dostosowana do możliwości kadrowych, dlatego w niektórych sytuacjach wizyty są przekładane, a pacjenci informowani o zmianie terminu.

Dotyczy to osób, w przypadku których lekarz zalecił kontrolę, np. raz w roku lub raz na dwa lata. Przesunięcia terminów zależą m. in. od wieku i stanu zdrowia danego pacjenta.

Jak przypomina Głos Szczeciński, trudności w dostępie do endokrynologów w WSzZ wynikają częściowo z odejścia kilku specjalistów z tej placówki. Niektórzy z nich zasilili kadrę poradni endokrynologicznej SP ZOZ MSWiA w Szczecinie.

Więcej: gs24.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum