×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Szczecin: czy potrzebny kontrakt na neurochirurgię

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia02 grudnia 2013 11:43

SPS ZOZ w Szczecinie Zdrojach nie ma kontraktu na neurochirurgię dla dorosłych. Oddział uruchomiono niedawno. Zdaniem Funduszu, nie ma potrzeby kontraktowania usług w tym zakresie z kolejnym podmiotem.

Szczecin: czy potrzebny kontrakt na neurochirurgię
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Dowiedzieliśmy się, że NFZ nie ogłosi konkursu i nie podpisze z nami kontraktu na ten zakres usług - mówi dyrektor szpitala, Danuta Śliwa.

Jej zdaniem, obecny kontrakt na utrzymanie oddziału leczącego tylko dzieci jest za niski i zapewnia utrzymanie oddziału przez 4 miesiące; dlatego zakres świadczeń musi zostać poszerzony o leczenie pacjentów dorosłych.

W opinii NFZ, środki zaproponowane na neurochirurgię dla dzieci w szpitalu w Zdrojach na przyszły rok wynoszą prawie 2,5 mln zł i są wystarczające. Ponadto Fundusz ma już zakontraktowane świadczenia z zakresu neurochirurgii dla dorosłych z kilkoma szpitalami.

- Spełniają wszystkie warunki kadrowe i sprzętowe. Nie ma podstaw, aby którąś z tych umów rozwiązać. Nie ma też podstaw, by kwestionować jakość udzielanych tam świadczeń i umiejętności kadry medycznej. Szpital w Zdrojach od początku wiedział, że mamy już wystarczające kontrakty neurochirurgii dorosłych - mowi wypowiadając się dla Gazety Wyborczej Małgorzata Koszur, rzecznik oddziału NFZ w Szczecinie.

Więcej: http://szczecin.gazeta.pl/

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze