Radio Szczecin/Rynek Zrowia | 29-08-2017 10:35

Szczecin: cztery oddziały szpitala Zdroje do likwidacji?

Cztery oddziały Samodzielnego Publicznego Specjalistycznego Zakładu Opieki Zdrowotnej ''Zdroje'' w Szczecinie zagrożone są likwidacją. Okulistyka, urologia, otolaryngologia i interna mogą zniknąć przez zmiany w przepisach, które od 1 października przekształcą Szpital Zdroje w Ogólnopolski Szpital Pediatryczny.

Ostateczna decyzja dotycząca dalszego funkcjonowania czterech zagrożonych likwidacją oddziałów Szpitala Zdroje zapadnie 22 września. Fot. Archiwum

Aby zachować, choć w części funkcjonowanie tych oddziałów, NFZ zaproponował szpitalowi przystąpienie do tzw. konkursów ofert. Małgorzata Koszur, rzecznik prasowy Zachodniopomorskiego OW NFZ w Szczecinie przekonuje, że w przypadku ich wygrania, placówka otrzyma finansowanie na działalność tych oddziałów przez kolejne cztery lata - podaje Radio Szczecin.

Jak informuje dyrektor Szpitala Zdroje dr Łukasz Tyszler, placówka do 1 września złoży ofertę na finansowanie przez NFZ, co najmniej dwóch z czterech oddziałów - internistycznego i urologicznego, W przypadku otolaryngologii i okulistyki powstał problem, ponieważ NFZ zorganizował konkurs, ale tylko na część dziecięcą.

Ostateczna decyzja dotycząca dalszego funkcjonowania czterech zagrożonych likwidacją oddziałów Szpitala Zdroje zapadnie 22 września.

Więcej: www.radioszczecin.pl