Szczecin: budynek szpitala miejskiego opustoszał

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 27 lipca 2009 11:56

Od poniedziałku (27 lipca) Szpital Miejski im. Św. Karola Boromeusza w Szczecinie nie będzie prowadził już żadnej działalności medycznej. Właśnie są przenoszone ostatnie poradnie, a obiekt przekazywany jest Zarządowi Budynków i Lokali Komunalnych.

Od ponad półtora roku trwało "wygaszanie" miejskiej placówki po tym, jak władze miasta i województwa porozumiały się w sprawie połączenia ZOZ przy al. Wyzwolenia (szpital miejski) z SPS ZOZ Zdroje (marszałkowski). W połowie ubiegłego roku przeniosły się oddziały: ginekologiczno-położniczy, noworodkowy i urologia oraz związane z nimi poradnie. Natomiast w czerwcu tego roku do szpitala Zdroje, do nowo wybudowanego pawilonu, przeniósł się oddział dla przewlekle chorych oraz interna.

Na samym końcu przenoszą się poradnie i diagnostyka. Poradnie medycyny pracy oraz medycyny sportowej, a także pracownie mammografii, RTG i USG oraz laboratorium analityczne działać będą w Szpitalu Dziecięcym. On jednak także łączy się ze Zdrojami (na początek będą miały wspólną administrację).

Oddział dzienny otolaryngologii czeka przeprowadzka do Zdrojów. Tam zacznie przyjmować pierwszych pacjentów od 1 września.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum