Szczecin: Szpital Kliniczny bez lądowiska dla helikoptera

Autor: Kurier Szczeciński/Rynek Zdrowia • • 01 lipca 2009 11:14

Po ocenie merytorycznej Listy Rankingowej Projektów, Ministerstwo Zdrowia odrzuciło propozycję przygotowaną przez Szpital Kliniczny Pomorskiej Akademii Medycznej utworzenia oddziału ratunkowego z prawdziwego zdarzenia.

Szczecin: Szpital Kliniczny bez lądowiska dla helikoptera
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Placówka nie dostanie więc pieniędzy na lądowisko dla helikopterów, a nowoczesny śmigłowiec, który pojawi się od 1 stycznia na lotnisku w Goleniowe, choć jest dostosowany do nocnych działań, będzie latał tylko w dzień.

– Oznacza to, że ratownicy nie zdążą udzielić pomocy dziesiątkom potrzebujących – twierdzi  Maria Ilnicka-Mądry, dyrektor Klinicznego.

Szpital przy ul. Unii Lubelskiej jest jednym z czterech (obok ZOZ-u w Gryficach, Choszcznie i w Szczecinie przy ul. Wojciecha) w województwie, który ma Szpitalny Oddział Ratunkowy. Funkcjonuje tu również Centrum Leczenia Urazów Wielonarządowych. Jedynym brakującym ogniwem jest lądowisko dla śmigłowców przystosowane do działania w nocy.

Marcin Zydorowicz – wojewoda zachodniopomorski, zwrócił się do Ministerstwa Zdrowia z prośbą o ponowną analizę inwestycji lub o alternatywne dofinansowanie projektu stworzenia w Szczecinie całodobowego lądowiska. Zapowiedział też, że będzie zabiegał o 3 mln złotych, potrzebne na jego budowę.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze