XVII FORUM RYNKU ZDROWIA - NA ŻYWO

18-19 października 2021  •  WARSZAWA

Dostępność świadczeń opieki zdrowotnej – czy chodzi tylko o finansowanie?

PRZEJDŹ DO STRONY TRANSMISJI

Szczawnica: opłata uzdrowiskowa nam się należy

www.portalsamorzadowy.pl Autor: PTWP - PortalSamorzadowy.pl • Źródło: portalsamorzadowy.pl/Rynek Zdrowia   • 24 kwietnia 2018 09:47

Jeżeli w związku z problemami z powietrzem odbierze się nam opłatę uzdrowiskową i związaną z nią subwencję, będziemy mieć w budżecie prawie 3 mln zł mniej. Wtedy tym bardziej nie załatwimy problemów związanych z niską emisją - mówi w rozmowie z PortalSamorzadowy.pl burmistrz Szczawnicy Grzegorz Niezgoda.

Fot. strona internetowa Urzędu Miasta i Gminy Szczawnica

W opinii Grzegorza Niezgody, burmistrza Szczawnicy, opłata uzdrowiskowa czy klimatyczna jest pobierana, bo gminie się to należy. -Jesteśmy uzdrowiskiem, czyli wyjątkowym terenem - podkreśla i dodaje, że bez tej opłaty gminy turystyczne czy uzdrowiskowe tym bardziej nie poradzą sobie z problemem jakości powietrza.

W rozmowie z PortalSamorzadowy.pl burmistrz Szczawnicy mówi także, jaki ma pomysł na rozwiązanie problemu ze sprywatyzowanym uzdrowiskiem.

- Niska emisja i ochrona powietrza jest jedną z ważniejszych kwestii związanych z uzdrowiskami, ale to nie jest problem jedynie miejscowości uzdrowiskowych czy turystycznych. Wszystkie miejscowości mają problem z niską emisją. Ważne jest to, że my za opłatę uzdrowiskową czy turystyczną mamy obowiązek przeprowadzać inwestycje związane z ochroną środowiska. Za tę opłatę (plus dotacje z budżetu państwa z nią związane) w przeciągu ostatnich dwóch lat skanalizowaliśmy i zwodociągowaliśmy całą gminę – wskazuje burmistrz Szczawnicy.

Czytaj: www.portalsamorzadowy.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum