gpwinfostrefa.pl/Rynek Zdrowia | 21-07-2013 16:00

Swissmed szuka inwestora, rozmowy z Lux-Medem nie przyniosły efektów

Swissmed Centrum Zdrowia będzie w najbliższych miesiącach prowadził negocjacje z wybranym inwestorem w celu pozyskania środków finansowych na rozwój. Prowadzone wcześniej rozmowy z Lux-Medem nie przyniosły efektów - poinformowała spółka w komunikacie.

W komunikacie Swissmed Centrum Zdrowia poinformował, że po przeprowadzeniu wstępnych negocjacji podjął decyzję o wyborze inwestora w celu nawiązania długofalowej współpracy i pozyskania środków finansowych.

"Prowadzone rozmowy mają spowodować w krótkim czasie wzmocnienie możliwości finansowych spółki poprzez jej dofinansowanie i tym samym poprawę jej pozycji rynkowej" - napisano.

Jednocześnie Swissmed Centrum Zdrowia poinformował, że od początku 2013 roku prowadził rozmowy z Lux-Medem, który był wstępnie zainteresowany objęciem pakietu ponad 50 proc. akcji spółki. Do 21 lipca rozmowy nie przyniosły jednak efektów, gdyż Lux-Med nie zdecydował się złożył oferty.

Swissmed Centrum Zdrowia SA jest organizacją medyczną działającą w Gdańsku od 1996 r. Opiekę medyczną zapewnia w sześciu przychodniach i wielospecjalistycznym szpitalu. Szpital Swissmed to 73-łóżkowy obiekt o powierzchni prawie 8000 m kw. będący pierwszą tego typu placówką w Polsce.

Więcej: www.gpwinfostrefa.pl