Świnoujście: studentom pielęgniarstwa szpital oferuje mieszkanie i stypendium

Autor: tvn24.pl/Rynek Zdrowia • • 21 marca 2018 20:02

W świnoujskim Szpital Miejski im. Jana Garduły brakuje pielęgniarek. Dyrekcja placówki postanowiła zachęcić studentów wydziału pielęgniarstwa do pracy. Oferuje mieszkanie służbowe i 500 złotych stypendium dla studentów trzeciego roku studiów licencjackich - informuje TVN24.

FOT. Arch. RZ; zdjęcie ilustracyjne

Dyrekcja lecznicy zachęca w ten sposób do pracy młodych ludzi, którzy kończą wydział pielęgniarstwa na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym. Oprócz służbowego mieszkania, dyrekcja ufundowała stypendium w wysokości 500 złotych dla studentów, którzy ukończyli drugi rok studiów. W zamian oczekuje deklaracji pracy przez kolejne 3 lata za normalną już pensję.

Stypendium nie trzeba zwracać, chyba, że nie podejmie się pracy. - Postanowiliśmy w 2016 roku wystąpić do uczelni z propozycją ufundowania stypendium dla pielęgniarza, pielęgniarki, którzy zechcą po ukończeniu studiów licencjackich uczelni wyższej podjąć pracę w szpitalu przez trzy lata. W ten sposób chcieliśmy budować kadrę na okres, kiedy zacznie się naprawdę trudna sytuacja - tłumaczy Dorota Konkolewska, prezes szpitala w Świnoujściu.

Z oferty na razie nie skorzystał żaden student Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego.

Więcej: tvn24.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum