Świętokrzyskie: zarząd województwa powołał nowego szefa pogotowia

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 02 marca 2012 14:19

Zarząd województwa świętokrzyskiego powołał w piątek (2 marca) Martę Solnicę na stanowisko dyrektora Świętokrzyskiego Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego w Kielcach.

Marta Solnica wygrała dwukrotnie konkurs na to stanowisko. W październiku ubiegłego roku jej kandydatury nie zaakceptował zarząd województwa świętokrzyskiego, którym wówczas kierował wicemarszałek Grzegorz Świercz. Wywołało to protesty pracowników.

Ogłoszono więc drugi konkurs, który pod koniec stycznia również wygrała Marta Solnica. Tym razem również wiele wskazywało na to, że konkurs zostanie unieważniony.

Marta Solnica będzie pełnić funkcję dyrektora przez sześć lat. Po tym, jak dotychczasowy szef pogotowia Stanisław Florek w lipcu ubiegłego roku odszedł z placówki, Solnica pełniła obowiązki dyrektora. Wcześniej była dyrektorem ds. medycznych. Marta Solnica jest lekarzem anestezjologiem.

Więcej: www.gazeta.pl

Więcej o okolicznościach powołania nowej dyrektorki świętokrzyskiego pogotowia w artykule z 24 lutego br.: Kielce: zarząd województwa - konkurs na dyrektora pogotowia był ważny

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum