Świętokrzyskie: wojewoda mówi "nie" likwidacji porodówki w Pińczowie

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 05 kwietnia 2016 12:23

Nie dojdzie do likwidacji oddziału ginekologii i położnictwa w Szpitalu w Pińczowie (województwo świętokrzyskie). Taką decyzję podjęła wojewoda Agata Wojtyszek uchylając uchwałę radnych powiatu pińczowskiego.

Wojewoda Agata Wojtyszek uchyliła uchwałę radnych powiatu pińczowskiego Fot. Archiwum

Wojewoda argumentuje, że radni przed podjęciem uchwały nie zasięgnęli opinii komisji zdrowia, co zakłada statut powiatu pińczowskiego. Uchwała nie wskazuje ponadto konkretnego terminu, od którego oddział miałby zostać wygaszony. Zakłada jedynie, że będzie to nie później niż do 31 sierpnia br. - informuje Gazeta Wyborcza.

O likwidacji oddziału ginekologii i położnictwa pińczowscy radni zdecydowali 3 marca podczas sesji rady powiatu. Dyrektor lecznicy chciał zlikwidować oddział, ponieważ nie cieszył się on popularnością: na świat przychodziło tu niewiele ponad 200 dzieci rocznie.

W połowie lutego działaczka Prawa i Sprawiedliwości Anna Koźlecka zapowiedziała, że w powiecie zostanie zorganizowane referendum ws. zamknięcia oddziału. Mieszkańcy mieliby się w nim wypowiedzieć, czy zgadzają się na jego likwidację. Na razie nie wiadomo, czy referendum się odbędzie.

Więcej: kielce.wyborcza.pl

 

 

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum