Świętokrzyskie: wicemarszałek operuje w godzinach urzędowania, ale...

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 13 maja 2013 11:58

Do Ministerstwa Zdrowia trafił anonim z informacją, że wicemarszałek województwa świętokrzyskiego Grzegorz Świercz, operuje w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach w godzinach urzędowania. Wicemarszałek przyznaje, że wykonuje tam zabiegi, ale uważa, że nic w tym złego.

Świętokrzyskie: wicemarszałek operuje w godzinach urzędowania, ale...
Świercz z zawodu jest ginekologiem położnikiem. W ub.r. informował, że dyżuruje w szpitalu raz, góra dwa razy w miesiącu, w godzinach popołudniowych albo w weekendy. Zapewniał, że nie koliduje to z jego "marszałkowskimi" obowiązkami - przypomina Gazeta Wyborcza. 

Tymczasem, zgodnie z aktualnymi ustaleniami Gazety, Grzegorz Świercz od dawna operuje w dni powszednie przed południem. Potwierdzają to również jego pacjentki.

Sam Świercz nie widzi w całej sytuacj nic nagannego. Szpital płaci mu jedynie za dyżury, a operacje wicemarszałek wykonuje w ramach wolontariatu, aby nie tracić kontaktu z zawodem. Dodaje, że ma nienormowany czas pracy, dlatego ma prawo operować pacjentki w godzinach urzędowania. Potwierdza, że zabiegi zwykle odbywają się rano.

Więcej: www.gazeta.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum