Świętokrzyskie: w każdym powiecie nocna i świąteczna opieka zdrowotna

Autor: radio.kielce.pl/Rynek Zdrowia • • 01 sierpnia 2017 21:14

Od października w każdym powiecie województwa świętokrzyskiego funkcjonować będzie nocna i świąteczna opieka zdrowotna. Zmiany mają odciążyć Szpitalne Odziały Ratunkowe a jednocześnie oferować pacjentom kompleksową opiekę również w nocy.

Świętokrzyskie: w każdym powiecie nocna i świąteczna opieka zdrowotna
Nocna i świąteczna opieka zdrowotnaw zorganizowania będzie m.in. w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach. Fot. Archiwum

W Kielcach działać będą trzy punkty: w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym, w Szpitalu Miejskim przy ulicy Kościuszki a także w Świętokrzyskim Centrum Matki i Noworodka. Jednak nie wszyscy dyrektorzy są przekonani, co do idei utworzenia takich punktów. Wśród nich jest Rafał Szpak, dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Matki i Noworodka w Kielcach. Dyrektor złożył protest do NFZ jednak uzyskał negatywną odpowiedź. Jego zdaniem szpital nie jest przystosowany do udzielania takich świadczeń.

Zgodnie z ustawą z obowiązku prowadzenie nocnej opieki zwrotnej zwolnione zostały szpitale ogólnopolskie. W Kielcach to szpital MSWiA w Kielcach, Świętokrzyskie Centrum Onkologii i szpital w Czerwonej Górze.

Czytaj: www.radio.kielce.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum