Świętokrzyskie: ruszyła lawina żądań podwyżkowych

Autor: Echo Dnia/Rynek Zdrowia • • 21 lutego 2018 10:42

Podwyżki, jakie wynegocjowali lekarze ze Szpitala Specjalistycznego imienia świętego Łukasza w Końskich uruchomiły żądania wyższych wynagrodzeń specjalistów z innych świętokrzyskich lecznic.

Fot. archiwum

Blisko tydzień temu dyrektor koneckiego szpitala podpisał porozumienie z lekarzami w sprawie podniesienia ich podstawowego wynagrodzenia do 9000 zł brutto. 

Jak się okazuje skutki tej decyzji mogą zaważyć na losie innych placówek w regionie. I tak Andrzej Domański, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach, przyznaje, że rozmowy na temat wynagrodzeń toczą się też w jego placówce. Zatrudnieni tu kardiolodzy chcieliby również zarabiać 9 tys. zł. Szef placówki przekonuje, że nie ma takich pieniędzy i nie może na tę chwilę zapewnić tak dużych podwyżek. Dla niego wytycznym jest przede wszystkim porozumienie podpisane przez ministra Szumowskiego, bo pieniądze na szpitale przekazywane są właśnie przez rząd.

Według wspomnianego porozumienia, od 1 lipca specjaliści zatrudnieni w jednym szpitalu będą zarabiać 6 750 zł brutto.

Kierujący lecznicami w regionie przyznają, że decyzja podjęta w koneckim szpitalu skomplikowała  i tak trudną sytuację wywołaną po wypowiedzeniach przez lekarzy klauzul opt-out

Więcej: www.echodnia.eu

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum