Świętokrzyskie: powiat ponownie przejmuje szpital w Opatowie

Autor: Echo Dnia/Rynek Zdrowia • • 15 marca 2019 10:50

Szpital Powiatowy w Opatowie na mocy zawartego niedawno porozumienia, 1 kwietnia 2019 r powraca w ręce samorządu powiatowego. Porozumienie negocjował starosta opatowski Tomasz Staniek wraz z członkami zarządu powiatu.

Świętokrzyskie: powiat ponownie przejmuje szpital w Opatowie
Szpital powiatowy i świadczenia medyczne zostaną przejęte w drodze cesji pomiędzy NFZ, spółką Centrum Dializa i spółką Top Medicus. Fot. Archiwum

Decyzję o przejęciu placówki podpisano w siedzibie starostwa w Opatowie 7 marca. Szpital za poprzedniej kadencji samorządowej wydzierżawił placówkę na 30 lat spółce Centrum Dializa z Sosnowca. Współpraca nie układała się jednak po myśli samorządowcom. Pojawił się pomysł, aby odzyskać kontrolę nad placówką, jednak negocjacje w pewnym momencie utkwiły w martwym punkcie - przypomina serwis echodnia.eu.

Po jesiennych wyborach samorządowych nowy zarząd powiatu skupił się na odzyskaniu lecznicy. Negocjacje z Centrum Dializa w sprawie przejęcia trwały sześć tygodni. Władze powiatu ustaliły harmonogram przejęcia kontroli nad lecznicą przez samorząd. W odpowiedzi Centrum Dializ przekazał samorządowcom projekt porozumienia. Jego warunki zostały przyjęte przez zarząd powiatu i zaaprobowane specjalną uchwałą.

Zgodnie z porozumieniem szpital i świadczenia medyczne zostaną przejęte w drodze cesji pomiędzy NFZ, spółką Centrum Dializa i spółką Top Medicus, należącą do starostwa. Wszystkich pracowników przejmie spółka Top Medicus. Ważną częścią porozumienia, które udało się wynegocjować, jest też przejęcie sprzętu.

Więcej: echodnia.eu

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum