Świętokrzyskie: politycy interweniują w MZ w sprawie szpitala

Autor: echodnia.eu/Rynek Zdrowia • • 27 stycznia 2019 21:19

O przyszłości szpitala powiatowego we Włoszczowie rozmawiano w MZ. U wiceministra zdrowia Macieja Miłkowskiego byli członkowie Zarządu Powiatowego wspierani przez posła z województwa świętokrzyskiego.

Świętokrzyskie: politycy interweniują w MZ w sprawie szpitala
Fot. Piotr Waniorek

Głównym tematem rozmowy była sytuacja szpitala we Włoszczowie oraz planowane kontrakty z NFZ. Spotkanie na prośbę Małgorzaty Gusta, członka Zarządu Powiatu Włoszczowskiego, zorganizował świętokrzyski poseł z klubu parlamentarnego PiS oraz lider partii Porozumienie w regionie Michał Cieślak - poinformował serwis echodnia.eu.

Oprócz wymienionych osób w spotkaniu uczestniczył także starosta włoszczowski Dariusz Czechowski oraz wicestarosta Łukasz Karpiński.

Michach Cieślak relacjonował, że poruszono kwestie rezerwy celowej będącej w zasobie ministra zdrowia oraz ewentualnej możliwości pozyskania z niej środków na inwestycje w zakresie inwestycji w kompleks szpitala takie jak specjalistyczne przychodnie i oddziały długoterminowe. Omówieniu podlegały również umowy na ryczałt oraz zakresy świadczeń.

Szpital powiatowy we Włoszczowie znajduje się w fatalnej kondycji finansowej. Zadłużenie placówki przekracza 30 milionów złotych.

Czytaj: www.echodnia.eu

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum