Świętokrzyskie: pełną parą podpisują kontrakty w NFZ

Autor: Gazeta Wyborcza, KR/Rynek Zdrowia • • 29 grudnia 2009 11:45

Kolejne szpitale z Świętokrzyskiego podpisują kontrakty z Narodowym Funduszem Zdrowia. Fundusz będzie pracował na pełnych obrotach do sylwestra.

Do 28 grudnia przyszłoroczne umowy podpisało już siedem szpitali z regionie: SP ZOZ w Kazimierzy Wielkiej, Szpital Powiatowy w Chmielniku, SP ZOZ w Sandomierzu, Szpital Powiatowy w Pińczowie, Szpital Dziecięcy „Górka” w Busku-Zdroju oraz dwie lecznice z Kielc: MSWiA oraz Szpital Kielecki.

– Do południa 29 grudnia kontrakty podpisały też Świętokrzyskie Centrum Psychiatrii w Morawicy oraz ZOZ w Końskich. Na spotkania jeszcze dziś umówionych jest kilku dyrektorów szpitali. Z doświadczenia wiem, że podpisywanie kontraktów potrwa do późnych godzin w sylwestra – mówi portalowi rynekzdrowia.pl Beata Szczepanek, rzecznik prasowy Świętokrzyskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ.

Jak podaje Gazeta Wyborcza, dyrektorzy szpitali marszałkowskich wciąż analizuje propozycje NFZ. 29 grudnia uzgodnią, co dalej, ale wszystko wskazuje jednak na to, że zgodzą się na warunki Funduszu. Wstępną akceptację dla kontraktu wyraził m.in. Włodzimierz Wielgus, dyrektor Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Kielcach.

Lecznice, które odmówią podpisania kontraktów, do końca lutego będą leczyć na dotychczasowych zasadach. W takim wypadku NFZ będzie musiał ogłosić konkurs na leczenie. Fundusz nie zaproponuje lecznicom większych pieniądzy.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum