Świętokrzyskie: o podziale dodatkowych pieniędzy z NFZ

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 29 maja 2010 13:30

Świętokrzyski oddział NFZ liczy na 83 mln złotych z Centrali Funduszu. Wcześniejsze przewidywania mówiły o 50 milinach złotych.

Do podziału na wszystkie oddziały jest kwota 2,3 mld zł. Świętokrzyskie może liczyć na 3,49 proc. tej kwoty, czyli 82 mln zł.

Około 26 mln zł idzie na refundację leków. O 53,7 mln zł ma zwiększyć się budżet szpitali: na bieżące kontrakty zaplanowano 33,7 mln zł, a resztę NFZ ma przeznaczyć za zrealizowane już świadczenia.

Beata Szczepanek, rzeczniczka świętokrzyskiego oddziału NFZ-etu, nie chce jeszcze potwierdzać tych kwot:  – Nie umiem jeszcze powiedzieć, czy dokładnie tyle pieniędzy na nie przypadnie.

NFZ zamierza również zapłacić za świadczenia, które szpitale wykonały poza kontraktem. Ma na to przeznaczyć 20 mln zł. – Chcemy się skoncentrować na świadczeniach nielimitowanych, czyli m.in. zawałach serca czy porodach – informuje Szczepanek.

Jednak na nadwykonania za 2009 rok szpitale z województwa świętokrzyskiego domagają się zapłaty w wysokości prawie 100 mln złotych.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum