×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Świętokrzyskie: nowy dyrektor w Czerwonej Górze o restrukturyzacji szpitala

Autor: gazeta.pl/Rynek Zdrowia19 października 2013 18:18

Na pewno na pacjentach, ich diagnostyce czy leczeniu, nie będziemy oszczędzać - deklaruje w Gazecie Wyborczej Youssef Sleiman, nowy dyrektor szpitala w Czerwonej Górze.

Świętokrzyskie: nowy dyrektor w Czerwonej Górze o restrukturyzacji szpitala
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Wojewódzki Specjalistyczny Szpital im. św. Rafała w Czerwonej Górze to jedna z najbardziej zadłużonych lecznic podlegających samorządowi woj. świętokrzyskiego. Szpitalem przez lata kierował Krzysztof Skowronek, którego odwołano ze stanowiska rok temu. Youssef Sleiman od stycznia był p.o. szefa lecznicy, miał nią kierować do czasu wyłonienia nowego dyrektora. Ale konkurs wygrał Przemysław W., niedawno skazany za posługiwaniem się fałszywymi dokumentami, m.in. dyplomem lekarskim. Ogłoszono nowy konkurs i Sleiman go wygrał.

Dyrektor zapowiada, że w przyszłym roku trudno będzie się zbilansować, ale strata będzie poniżej amortyzacji, więc marszałek nie będzie musiał do nas dopłacać. Nie trzeba będzie też przekształcać szpitala w spółkę. Z bieżącymi finansami sobie szpital radzi, problemem jest to stare zadłużenie. Płaci za to kilka milionów rocznie.

W styczniu br. zadłużenie wynosiło ponad 44 mln zł, teraz jest o 1 mln zł mniej. Jak ocenia dyrektor, udało się to dzięki uszczelnieniu wydatków na firmy zewnętrzne, bo kontrakt z NFZ się nie zmienił. Teraz jedynym ruchem jest zwiększanie przychodów.

Więcej: www.gazeta.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze