Świętokrzyskie: niemal 7 mln zł na potrzeby niepełnosprawnych z PFRON

Autor: Radio Kielce/Rynek Zdrowia • • 26 marca 2019 15:47

Środki z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w województwie świętokrzyskim zostaną przeznaczone między innymi na utworzenie piątego w regionie Zakładu Aktywności Zawodowej, finansowanie działalności tych już istniejących oraz na konkursy na rehabilitację społeczną i zawodową osób niepełnosprawnych.

Świętokrzyskie: niemal 7 mln zł na potrzeby niepełnosprawnych z PFRON
Fot. PTWP

W 2019 roku Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego otrzymał z PFRON-u prawie 6 milionów 900 tysięcy złotych. Jak podkreśla wicemarszałek województwa świętokrzyskiego, Renata Janik kwota ta jest o ponad milion większa niż przed rokiem. Zarząd Województwa Świętokrzyskiego postanowił fundusze podzielić na trzy zadania.

Pierwsze to prace remontowo-budowlane prowadzone w ośrodkach pomocy społecznej. O wsparcie zwróciło się 7 jednostek, ale wnioski tylko czterech z nich były poprawne, więc pomiędzy te podmioty zostanie podzielona suma miliona 300 tysięcy złotych.

Kolejne zadanie, z dofinansowaniem kwotą prawie 5 milionów 400 tysięcy złotych, to środki na funkcjonowanie i działalność obecnych Zakładów Aktywności Zawodowej. Trzecie zadanie, wsparte kwotą 200 tysięcy złotych, to konkursy otwarte na rehabilitację społeczną i zawodową osób niepełnosprawnych. Podział środków zatwierdzili radni na poniedziałkowej (25 marca) sesji Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego.

Więcej: www.radio.kielce.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum