Świętokrzyskie: miliony na zaplecze dydaktyczne dla studentów medycyny?

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 04 maja 2011 17:59

Na budowę zaplecza dydaktycznego dla przyszłego, lekarskiego kierunku studiów na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach przeznaczono 6,3 mln euro z krajowej rezerwy wykonania Ministerstwa Rozwoju Regionalnego. Ostateczny wybór inwestycji zależy jednak od Komisji Europejskiej.

Świętokrzyskie: miliony na zaplecze dydaktyczne dla studentów medycyny?

Ponadto zarząd województwa zaplanował ponad 6,5 mln euro na prace planistyczne i przygotowawcze budowy nowego wojewódzkiego szpitala dziecięcego w Kielcach.

Środki z krajowej rezerwy wykonania mają być podzielone na podstawie nowych konkursów, ewentualnie przypadną wnioskodawcom, których projekty znalazły się na listach rezerwowych w konkursach już rozstrzygniętych.

Według marszałka świętokrzyskiego Adama Jarubasa, jest szansa, że Komisja Europejska zaakceptuje świętokrzyskie propozycje wykorzystania rezerwowych funduszy unijnych.

Dotacja z krajowej rezerwy wykonania, to premia za efektywne kontraktowanie, certyfikowanie i wydatkowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Region świętokrzyski otrzymał na realizację tego programu ponad 726 mln euro, do końca 2010 r. wykorzystał 29,6 proc. z tej puli.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum