Świętokrzyskie: konkursów na kardiologię inwazyjną raczej nie będzie

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 22 sierpnia 2017 08:57

Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca próbują przekonać dyrekcję świętokrzyskiego oddziału NFZ do rozpisania dodatkowych konkursów na finansowanie oddziałów kardiologii inwazyjnej oraz chirurgii naczyniowej. Konkursów jednak raczej nie będzie.

Świętokrzyskie: konkursów na kardiologię inwazyjną raczej nie będzie
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Wszystko wskazuje na to, że kliniki PAKS nie otrzymają kontraktów. Wchodząca od października w życie sieć szpitali preferuje wieloprofilowe publiczne szpitale. Oznacza to, że kontrakt na kardiologię inwazyjną otrzyma starachowicki szpital powiatowy.

PAKS zamierzał stanąć w konkursie na finansowanie oddziału chirurgii naczyniowej, ale władze NFZ zapowiedziały, że konkurs zostanie rozpisany z myślą o szpitalach, które weszły do sieci.

Jak poinformowała Gazetę Wyborczą Małgorzata Kiebzak, dyrektor świętokrzyskiego oddziału NFZ, obecnie Fundusz nie przewiduje obecnie możliwości rozpisania konkursów na północną część województwa, bo świadczenia są już zabezpieczone przez szpitale w sieci.

Dyrektor przyznaje jednak, że trwa jeszcze obliczanie ryczałtów i w najbliższym czasie podjęte zostaną ostateczne decyzje.

Więcej: www.wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze