Świętokrzyskie: kolejne oddziały szpitalne zamknięte z powodu SARS-CoV-2

Autor: Radio Kielce/Rynek Zdrowia • • 17 kwietnia 2020 12:14

Szpital Powiatowy w Skarżysku-Kamiennej wznowił działalność oddziału chirurgicznego. Oddział został zamknięty w marcu, po tym, gdy zakażenie koronawirusem potwierdzono u osoby z personelu medycznego, która pracowała na tym oddziale. Pozostałe oddziały - neurologia, udarowy, rehabilitacja neurologiczna i otolaryngologia - nadal są zamknięte.

Szpital Wojewódzki w Szczecinie. Fot Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego (zdjęcie ilustracyjne)

Leszek Lepiarz, dyrektor placówki ma nadzieję, że od środy (22 kwietnia) uruchomiony zostanie oddział otolaryngologii, a w późniejszym terminie neurologia. Niestety zamykane są inne oddziały szpitalne w szpitalach regionu. W Szpitalu Powiatowym w Busku Zdroju zamknięty został oddział internistyczny. Jak poinformował Grzegorz Lasak, dyrektor lecznicy, okazało się, że zakażona została jedna z lekarek, która miała kontakt ze starszą pacjentką z oddziału geriatrycznego.

Pierwszym oddziałem, który w Szpitalu Powiatowym w Busku-Zdroju musiał być zamknięty, był oddział geriatryczny. Tam przez kilka dni hospitalizowana była starsza kobieta zakażona koronawirusem. Natomiast kolejne dwa oddziały - ginekologiczno-położniczy i neonatologiczny - musiały zostać tymczasowo zamknięte, po tym, gdy jedna z pracujących tam położnych miała kontakt z podejrzanym o zakażenie mężem.

Działalność zawiesił też czasowo oddział chirurgiczny w Szpitalu Specjalistycznym w Końskich. Jak poinformował Wojciech Przybylski, dyrektor placówki, u pacjenta, który był operowany w szpitalu w Starachowicach, a następnie przewieziony do Końskich wynik testu nie był jednoznaczny. U 18 pracowników oddziału chirurgicznego wykonano testy. W przypadku dwóch lekarzy wynik wyszedł wątpliwy, a w przypadku dwóch pielęgniarek testy potwierdziły zachorowanie na Covid-19.

Obecnie Szpital Specjalistyczny w Końskich oczekuje na wynik badań kilkunastu osób, zarówno personelu medycznego, jak i pacjentów.

Więcej: radio.kielce.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum