Świętokrzyskie: będzie oddział ratunkowy w Szpitalu Kieleckim, ale...

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 31 lipca 2014 09:26

NFZ zapewni finansowanie dla nowego oddziału ratunkowego w Szpitalu Kieleckim św. Aleksandra Sp. z o.o. Obecnie chodzi o to, aby znalazły się pieniądze dla oddziałów, bez których SOR nie ma racji bytu.

W myśl przepisów na oddział ratunkowy trafiają pacjenci w stanie zagrożenia zdrowia i życia. Ranni w wypadkach, z zawałem serca, udarem mózgu. Potrzebny jest zatem sztab specjalistów, który będzie w stanie udzielić im pomocy przez całą dobę. A w lecznicy, gdzie powstaje nowy SOR, działają jedynie: interna, chirurgia, ginekologia z położnictwem oraz OIT - informuje Gazeta Wyborcza.

Dlatego władze Szpitala Kieleckiego kilka miesięcy temu wystąpiły do NFZ z prośbą o zabezpieczenie pieniędzy na funkcjonowanie oddziału ratunkowego, ale także neurologii, kardiologii i ortopedii. Odpowiedź dotychczas nie nadeszła. Do dyrekcji szpitala zaczęły natomiast docierać informacje, że zapewnienie środków na finansowanie nowych oddziałów może stanowić problem.

Dyrekcja szpitala nie ukrywa, że w tej sytuacji trudno sobie wyobrazić funkcjonowanie SOR-u. Formalnie nic nie zostało jednak na razie rozstrzygnięte. Z trzech zaproponowanych przez lecznicę oddziałów najbardziej prawdopodobne wydaje się uruchomienie ortopedii. 

Więcej:  www.gazeta.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum