Świętokrzyskie: NFZ przeznaczy 13 mln zł na dodatki dla ratowników medycznych

Autor: Radio Kielce/Rynek Zdrowia • • 26 stycznia 2020 17:58

Jak informuje Beata Szczepanek, rzecznik Świętokrzyskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ, Fundusz przeznaczy w br. na podwyżki dla ratowników medycznych w regionie 13 mln zł. Dodatek do pensji ratownika będzie zróżnicowany w zależności od miejsca pracy.

Dodatek do pensji ratownika będzie zróżnicowany w zależności od miejsca pracy Fot. Archiwum

Beata Szczepanek wyjaśnia, że ratownik medyczny zatrudniony na pełny etat w SOR lub izbie przyjęć będzie otrzymywał 1,6 tys. zł brutto dodatku do pensji, natomiast pozostali ratownicy dostaną 1,2 tys. zł brutto - informuje Radio Kielce.

Jacek Gawłowski, przewodniczący komisji zakładowej NSZZ "Solidarność" w Świętokrzyskim Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego nie ukrywa, że to znaczący krok do przodu, podkreśla jednak, że zawód ratownika medycznego nadal jest niedoceniany. Przypomina, że ratownik  z kilkuletnim stażem zarabia średnio niespełna 3 tys. zł netto, a rozpoczynający pracę w zawodzie niewiele ponad 2 tys. zł netto. W jego ocenie powinna to być przynajmniej średnia krajowa.

Na kwiecień zaplanowane zostały kolejne rozmowy ratowników z ministrem zdrowia. Związkowcy chcą, aby przyznane dodatki zostały wliczone do pensji, co gwarantowałoby ich wypłatę.

Więcej: radio.kielce.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum