×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Świętokrzyskie: 15 mln zł dla szpitali na walkę z koronawirusem

Autor: PAP/Rynek Zdrowia26 marca 2020 19:54

15 mln zł przeznaczył w środę Zarząd Województwa Świętokrzyskiego na walkę z koronawirusem. Pieniądze trafią do regionalnych szpitali i pozwolą na zakup m.in. środków ochrony osobistej, środków dezynfekujących, a także sprzętu medycznego.

Świętokrzyskie: 15 mln zł dla szpitali na walkę z koronawirusem
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

- Dodatkowe fundusze na walkę z koronawirusem udało się szybko uruchomić dzięki rozszerzeniu projektów zdrowotnych realizowanych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-20 przez świętokrzyskie placówki służby zdrowia - wyjaśnił wicemarszałek województwa Marek Bogusławski.

15 mln zł trafi do 16 szpitali w regionie świętokrzyskim. - Pieniądze przeznaczone zostaną na zakup środków dezynfekcyjnych, odzieży ochronnej oraz niezbędnego sprzętu ratującego życie, jak defibrylatory, aparaty monitorujące życiowe funkcje oraz aparaty, które służą do zastępczego oddychania. Wszystko to, co będzie służyło do tego, aby ratować zdrowie i życie wszystkich tych chorych, u których wystąpiło zakażenie koronawirusem, wystąpiły powikłania i wymagają oni intensywnej terapii - podkreślił Bogusławski.

Najwięcej (2 mln zł) otrzymał Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Św. Rafała w Czerwonej Górze. Po 1,3 mln zł przekazanych zostanie do szpitali we Włoszczowie, Staszowie, Końskich i Sandomierzu.

W poniedziałek Zarząd Województwa Świętokrzyskiego przekazał szpitalowi w Czerwonej Górze 3,8 mln zł. Placówka łącznie z czwartkowym wsparciem otrzymała na walkę z koronawirusem w sumie 5,8 mln zł.

Janusz Majewski - PAP

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum