Świecie: mediatorzy pomogą dyrekcji dogadać się z protestującymi pielęgniarkami?

Autor: DM/Rynek Zdrowia • • 16 czerwca 2011 13:10

Dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Dla Nerwowo i Psychicznie Chorych im. dra Józefa Bednarza w Świeciu (woj. kujawsko-pomorskie) - Waldemar Szczepański proponował, żeby w rozmowach z protestującymi pielęgniarkami mediowała Wojewódzka Komisja Dialogu Społecznego. W piątek (17 czerwca) dojdzie do takiego spotkania.

Świecie: mediatorzy pomogą dyrekcji dogadać się z protestującymi pielęgniarkami?

Przypomnijmy, że w środę (15 czerwca) sześć pielęgniarek ze szpitala w Świeciu rozpoczęło bezterminowy protest głodowy przed lecznicą. Kobiety, w imieniu personelu szpitala, domagają się wyższych płac i zapewnienia bezpieczeństwa w pracy.

Delegacja protestujących spotkała się w środę (15 czerwca) z dyrektorem lecznicy i przedstawiła postulaty. Pielęgniarki oczekują przede wszystkim, że ich średnie płace zasadnicze zostaną podniesione do poziomu 2,5 tys. zł brutto. Taki sam postulat zgłaszały już dwa lata temu, argumentując, że to poziom, jaki osiągają ich koleżanki w Szpitalu Wojskowym w Bydgoszczy.

Zdaniem dyrektora Waldemara Szczepańskiego, spełnienie żądań - w obecnej sytuacji finansowej placówki - jest niemożliwe. Zaproponował, by w tej sprawie mediowała Wojewódzka Komisja Dialogu Społecznego.

Jak informuje w rozmowie z portalem rynekzdrowia.pl Waldemar Szczepański na jutro (17 czerwca) są przewidziane rozmowy z protestującymi pielęgniarkami w ramach Wojewódzkiej Komisji Dialogu Społecznego z udziałem władz województwa kujawsko-pomorskiego. Negocjacje będą prowadzone w Bydgoszczy.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum