Gazeta Pomorska/Rynek Zdrowia | 28-08-2013 13:37

Świecie: konkurs na dyrektora przychodni - będzie kilka kandydatur?

Rada Miejska miasta Świecie, wybrała komisję konkursową, która zdecyduje kto będzie kierował miejsko-gminną przychodnią. Na czele komisji stanie Zbigniew Podgórski, zastępca burmistrza odpowiedzialny m.in. za służbę zdrowia i pomoc społeczną.

W skład komisji wchodzą: urzędnik pełniący funkcję przewodniczącego rady społecznej przychodni; lekarz, przewodnicząca komisji zdrowia w radzie miejskiej; skarbnik gminy; ordynator oddziału ratunkowego w szpitalu w Świeciu i prezes zakładu wodociągów i kanalizacji.

Nie wiadomo jeszcze jakie wynagrodzenie otrzyma nowy dyrektor przychodni, ponieważ składa się na nie kilka czynników, m.in. wysługa lat.

Wiadomo jednak, że dotychczasowa dyrektor w 2012 roku zarobiła ponad 180 tys. zł. (ok. 15 tys. zł.miesięcznie). Z kolei jej dotychczasowa zastępczyni otrzymała 118 905 zł (ok. 10 tys. zł.na miesiąc).

Konkurs najprawdopodobniej zostanie ogłoszony poprzez uchwałę na wrześniowej sesji rady miejskiej. Jednak już dziś wiadomo, że można spodziewać się kilku kandydatur. 

Więcej: www.pomorska.pl