Świecie: 80 pielęgniarek z Nowego Szpitala złożyło wypowiedzenia

Autor: Gazeta Pomorska/Rynek Zdrowia • • 04 października 2016 09:15

Pielęgniarki z Nowego Szpitala w Świeciu domagają się wyższych wynagrodzeń, bo jak mówią - zarabiają najmniej w regionie. Złożyły wypowiedzenia, bo nie mają obaw o to czy znajdą nową pracę. W dodatku za lepsze pieniądze.

Świecie: 80 pielęgniarek z Nowego Szpitala złożyło wypowiedzenia. Fot. Archiwum

Jak przekonuje Gabriela Huppert, sekretarz Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych przy Nowym Szpitalu w Świeciu, w bydgoskich szpitalach pensje są średnio o tysiąc złotych netto wyższe niż w Świeciu. Także w szpitalu psychiatrycznym w Świeciu pielęgniarki zarabiają od nich o 800 złotych więcej.

Ja dodaje Gabriela Huppert, w świeckim szpitalu brakuje około 30 pielęgniarek. Dlatego mają dużo więcej pracy niż gdzie indziej. Problemy kadrowe szpitala uniemożliwiają im także satysfakcjonujące wypełnianie swoich obowiązków.

Co roku kolejne pielęgniarki rezygnują z pracy w świeckim szpitalu. Sytuacja w ościennych lecznicach, gdzie znalazły zatrudnienie, jest znacznie lepsza. Poza tym są w nich wakaty. - Dlatego zdecydowałyśmy się złożyć masowe wypowiedzenie - tłumaczy Huppert.

Więcej: www.gazetapomorska.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum