Świebodzin: blisko połowa łóżek w ZOL bez kontraktu

Autor: SA/Rynek Zdrowia • • 25 lutego 2010 10:42

Zakład Opiekuńczo-Leczniczy przy NZOZ Nowy Szpital w Świebodzinie ma kontrakt z NFZ na wykorzystanie zaledwie 18 spośród 33 łóżek.

– W efekcie czas oczekiwania na przyjęcie do Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego wydłużył się do trzech miesięcy – mówi portalowi rynekzdrowia.pl Wiesława Cieplicka, szefowa działu organizacji rozliczeń w placówce.

Zakład podpisał kontrakt na pół roku. Wartość umowy z płatnikiem wynosi 212 tysięcy złotych. W kwocie tej mieści się leczenie, pielęgnacja pacjenta, rehabilitacja. ZOL przyjmuje chorych, którzy już nie kwalifikują się do leczenia szpitalnego, ale jednocześnie ze względu na stan zdrowia nie można ich wypisać do domu.

Obecnie placówka liczy, że na drugie półrocze uda się jej podpisać kontrakt na korzystniejszych warunkach. Wszystko zależy jednak od możliwości finansowych Funduszu. Rzecznik Lubuskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ Sylwia Malcher-Nowak zapewnia, że kontrakt na drugie półrocze będzie negocjowany, ale dodaje, że trudno przesądzać, czy będzie on korzystniejszy.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum