Portal Powiatu Świdnickiego/Rynek Zdrowia | 01-02-2011 11:33

Świebodzice: ambulatorium pogotowia ratunkowego zostaje

Dolnośląski OW NFZ wyznaczył nowe obszary kontraktowania w ratownictwie medycznym dla powiatu świdnickiego oraz dla Wałbrzycha.

Tym samym NFZ zgodził się, by świebodzickie pogotowie ratunkowe wzięło udział w konkursie na świadczenie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w powiecie świdnickim.

Początkowo NFZ, planując konkurs na świadczenia na POZ w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, przewidział włączenie świebodzickiego pogotowia do obszaru nr 31, czyli do powiatu wałbrzyskiego. 

Przeciwko przyporządkowaniu świebodzickiego pogotowia do wałbrzyskiego obszaru kontraktowania POZ ostro zaprotestowali mieszkańcy oraz władze miasta i powiatu świdnickiego.  

Pogotowie w Świebodzicach jako część Powiatowego Pogotowia Ratunkowego w Świdnicy dawała mieszkańcom Świebodzic możliwość uzyskania tam pomoc ambulatoryjnej po godzinie 18, kiedy większość przychodnie jest już nieczynna.  

Gdyby doszło do włączenia pogotowia w Świebodzicach w skład obszaru wałbrzyskiego, mieszkańcy Świebodzic, chcąc skorzystać z pomocy, musieliby jeździć do odległego o 18 km Wałbrzycha.  

Więcej: Portal Powiatu Świdnickiego