Świdnica: pracownicy pogotowia żądają podwyżek

Autor: Gazeta Wrocławska/Rynek Zdrowia • • 06 marca 2017 08:58

Pracownicy świdnickiego pogotowia (Dolnośląskie) żądają 500 zł podwyżki. Uważają, że ich wynagrodzenie nie jest adekwatne do ryzyka i trudu jaki trzeba poświęcić tej pracy.

Świdnica: pracownicy pogotowia żądają podwyżek
Fot. archiwum

Zdaniem Jacka Wolszczaka, szefa międzyzakładowego Związku Zawodowego Świdniczanie, który jako jedyny z czterech działających w pogotowiu wszedł w spór z pracodawcą, wynagrodzenia są zbyt niskie. Ratownik kierowca w karetce, który może pochwalić się dużym stażem, zarabia w świdnickim pogotowiu ok. 2100 zł.

Pod deklaracją z żądaniem podwyżek podpisało się 25 z 30 osób należących do związku. Mówi się w niej o kwocie 500 zł do pensji więcej. Nie określa się jednak czy to kwota netto czy brutto, bo jak przekonuje Wolszczak, związek chce pozostawić sobie furtkę do rozmów z dyrekcją.

Po spotkaniu z dyrekcją pogotowia, związkowcy nie kryli swojego zadowolenia. Obiecano im, że podwyżka będzie. Nie wiadomo jednak, jaka to będzie kwota. Kolejne spotkanie w sprawie podwyżek zaplanowano na poniedziałek (6 marca). Rozmawiać z dyrekcją pogotowia będą wszystkie związki.

Więcej: www.gazetawroclawska.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum