Świdnica: Latawiec na razie bez pieniędzy na sprzęt

Autor: Gazeta Wrocławska, KR/Rynek Zdrowia • • 02 lutego 2010 13:58

Starostwo świdnickie ubolewa, że mimo zapewnień zarząd województwa nie dofinansował wyposażenia Regionalnego Szpitala Specjalistycznego.

Jak podaje Gazeta Wrocławska, unijne pieniądze z Regionalnego Programu Operacyjnego obiecane na wyposażenie szpitala, trafiły do innych szpitali w województwie dolnośląskim.

Ryszard Wawryniewicz, wicestarosta świdnicki, mówi Gazecie, że starostwo czuje się zawiedzione. Najpierw odrzucono wniosek świdnickiego samorządu na zakup wyposażenia za 14 mln zł dla lecznicy, potem gdy w puli pozostały niewykorzystane pieniądze, zarząd województwa nie ogłosił konkursu, a szpitale które dofinansuje wybrał sam.

Wicestarosta przypomina, że gdy dwa lata temu samorząd podspisywał kontrakt na dokończenie budowy szpitala, były zapewnienia, że to właśnie ze środków unijnych sfinansowanie zostanie pierwsze wyposażenie.

Jak wyjaśnia portalowi rynekzdrowia.pl Beata Pelc z biura prasowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, wnioski o dofinansowanie trafiły do tzw. Bazy Projektów Systemowych. Na tej podstawie Zarząd Województwa dokonał preselekcji i zaprosił wnioskodawców do złożenia pełnej dokumentacji. Te, które w ocenie formalnej i merytorycznej uzyskały największą ilosć punktów trafiły na listę podstawową i są realizowane. Te z mniejszą ilością punktów trafiły na listę rezerwową.
 
Jeśli środki z listy podstawowej nie zostaną wyczerpane, do dofinansowania zostają wybrane projekty z listy rezerwowej. Projekt Latawca jest w Bazie Projektów, ale dotychczas żaden z beneficjentów z jego grupy nie został jeszcze zaproszony do złożenia wniosku – wyjaśnia Beata Pelc.

W ciągu roku powiat świdnicki z własnych środków zakupił do szpitala sprzęt za 4 mln zł.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum