Suwałki: sprzęt i remonty za unijne pieniądze

Autor: Gazeta Współczesna/Rynek Zdrowia • • 25 września 2009 12:07

Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki w Suwałkach kupi nowy sprzęt i rozpocznie remonty. Wszystko dzięki pozyskaniu funduszy europejskich.

Suwałki: sprzęt i remonty za unijne pieniądze
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Zakupiony zostanie m.in. zestaw do transplantacji czaszki oraz ultrasonograf, a wiosną przyszłego roku rozpocznie się remont oddziału chirurgii – podaje Gazeta Współczesna. Na tym nie koniec ponieważ placówka stara się o kolejne środki z UE.

– Przygotowaliśmy w sumie pięć wniosków, wartość których przekracza 40 mln zł – mówi Paulina Magerska z Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku.

Jeśli projekty zostaną zaopiniowane pozytywnie, to wyremontowane zostaną m.in. szpitalny oddział ratunkowy oraz blok operacyjny. W planach jest także remont pomieszczeń, w których znajdzie się sterylizacja. Jeden z wniosków dotyczy natomiast termomodernizacji całego obiektu.

Jak już pisaliśmy, w suwalskim szpitalu od wielu lat nie było remontów. Placówka jest w bardzo trudnej sytuacji finansowej. By nie upaść, przeprowadził restrukturyzację i redukcję zatrudnienia. Teraz uczestniczy w dwóch projektach transgranicznych o łącznej wartości 33 mln zł. W projektach uczestniczą cztery placówki polskie i cztery litewskie. Po stronie polskiej z funduszy unijnych skorzystają: Szpital Wojewódzki w Suwałkach, Szpital Wojewódzki w Białymstoku, Szpital Powiatowy w Augustowie oraz Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Suwałkach.

Po stronie litewskiej w projekcie uczestniczą: Szpital w Mariampolu, Szpital w Łoździejach, Szpital w Wyłkowyszkach oraz Stacja Pogotowia Ratunkowego w Wyłkowyszkach. Oprócz inwestycji projekty zakładają także współpracę szpitali w zakresie wymiany doświadczeń medycznych. Zaplanowane zostały seminaria dla lekarzy, pielęgniarek oraz innych pracowników placówki.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNER SERWISU
    partner serwisu

    Najnowsze